Görevimiz Doğayı Korumak

Görevimiz Doğayı Korumak

TIMEX, tüm stratejilerini sürdürülebilirlik üzerine kurmuş çevre dostu bir firmadır. Dünya suyunun temizlenmesine ve aynı zamanda suyun kirlenmesini önlemeye yardımcı olan filtrasyon ürünleri ve sistemleri üreten firmamız, filtrelemeyi sadece bir iş olarak değil, doğayı koruma görevi olarak görmektedir. Üzerine aldığı bu sorumlulukla hareket eden TIMEX, çevre koruma bilincinin artırılması içinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Çevre dostu olarak dizayn edilen yeni fabrikamızda Şubat 2019’da üretime başlamamızın ardından tamamı geri dönüşümlü led ampullerin kullanımına geçilmesi ile 134,5 Kw / saat enerji kullanmak yerine, 20,3 Kw / saat enerji tüketimi sağlanmıştır. Üretim tesisinde yapılan bu değişiklik ile çevrenin korunmasına yönelik sağlanan katkıyı ölçümlediğimizde 9 günlük çalışma saatleri üzerinden elde ettiğimiz verilere göre;

 

Güç tüketimi (W) - 114.100 W tasarruf

Karbon ayakizinde azalma (ton) / yıl - 5.5

 

Ayrıca yeni binayı planlarken, tesis için bir yağmur suyu geri dönüşüm sistemi planlandı ve uygulandı. Bu şekilde 120 ton kapasiteli tankımıza yağmur suyu toplayabiliyor, tesisimiz için kullanabiliyor ve herhangi bir tehlikeli maddeden filtrelendikten sonra tekrar çevreye bırakabiliyoruz.

 

Son olarak, yeni üretim tesisi çatısı ileride yapılması planlanan güneş enerjisi ile elektrik üretecek tesisin kurulumuna uygun yapılmıştır. Bu şekilde yılda 576 ton Karbon emisyonunun doğaya salınmasının önüne geçilecektir.

 

Tüm dünyada 50.000'den fazla TIMEX ürünü ile bugün itibariyle her saat milyonlarca ton su filtrelenerek tekrar kullanılmakta veya çevreye bırakılmaktadır. Her geçen gün yaklaşmakta olan su kıtlığına kalıcı çözümler getirebilmek için çalışan firmamız, gelecekte doğaya sağlayacağı daha büyük katkılar için yeni projeler üretmeye devam etmektedir.